1 nat i Kairo, 7 nætters krydstogt på Røde Havet og 1 nat i Kairo

Rejsen inkluderer:

  • Direkte fly fra København – Cairo t/r. med Egypt Air
  • Mad og drikkevarer på flyet fra København.
  • 23 kg indcheket bagage og 8 kg håndbagage.
  • 1 nat i Kairo på hotel med morgenmad
  • 7 nætters krydstogt på MSC Splendia med helpension tur retur/fra fra Port Sokhna
  • 1 nat i Kairo på hotel med morgenmad
  • Transfer fra og til lufthavn i Kairo
  • Transfers mellem hotel i Kairo og Krydstogtbåd i Sokhna
  • Visum til Egypten
  • Visum til Jordan
  • Visum til Saudi Arabien

Ved 4* hoteller i Kairo

Kahyt type  25 nov. 2023Hver fredag fra 02.12.22 – 07.04.23
Interior Bella15.19516.195
Bella Ocean View Bella15.59516.595
Balcony Bella15.89517.495
Fantastica Deluxe Interior Deck 5-915.49516.995
Fantastica Deluxe Interior Deck 10-1316.59516.695
Balcony Aurea deck 11-1316.59518.495
Fantastica Premium ocean view deck 515.59517.495
Fantastica Premium balcony deck 8-915.69517.695
Fantastica Premium balcony deck 12-1316.59517.795
Fantastica premium ocean deck 815.69517.795
Fantastica Premium Ocean view deck 1315.69518.595
MSc yacht club deluxe suite deck 15-1622.59527.595
MSc yacht club royal suite deck 1631.59539.995

Ved 5* hoteller i Kairo

  Kahyt type  25 nov. 2023Hver torsdag fra 02.12.22 – 07.04.23
Interior Bella16.69516.995
Bella Ocean View Bella16.99517.495
Balcony Bella17.29517.995
Fantastica Deluxe Interior Deck 5-916.69517.095
Fantastica Deluxe Interior Deck 10-1317.79517.295
Balcony Aurea deck 11-1316.99518.927
Fantastica Premium ocean view deck 516.19518.595
Fantastica Premium balcony deck 8-916.29518.195
Fantastica Premium balcony deck 12-1316.69518.495
Fantastica premium ocean deck 816.39517.795
Fantastica Premium Ocean view deck 1316.49517.795
MSc yacht club deluxe suite deck 15-1622.79527.695
MSc yacht club royal suite deck 1631.79540.995

Alle priser er i kr. pr. person i dbl. kahyt og -værelse